گزارش فعالیت ماه رمضان 1396

رمضان ماه عبادت فرصت بنده شدن

رمضان شوق اطاعت از گنه کنده شدن

رمضان بهار روح و به خدا پیوستن

رمضان شوکت زیبایی و زیبنده شدن

 

ماه مبارک رمضان اوج کرامت خداست و ولادت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) به عنوان کریم اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در این ماه قرار گرفته است، لذا یک سنخیتی باید با  یکدیگر داشته باشند. امام مجتبی (علیه‌السلام) سفره کرم ظاهری‌‎اش پهن بوده است به این معنا که همه بهره‎مند بودند و خدا نیز اینطور رفتار می‌کند .

یکی از اثار درخشان و سودمند دستگیری از فقرا و نیازمندان، این است خداوند در اثر این رفتار شایسته، درهای خیر و برکت را به روی انسان باز نموده و او را در زندگی از رزق و روزی مادی و معنوی خویش بهره مند می سازد.

ممکن است کسانی که در راه خدا به فقرا و مستمندان کمک می نماید، در فضای ذهنشان پندار غلطی نقش بسته باشد و آن اینکه آنچه را به فقرا داده اند همه را از دست داده و هرگز به آنها بازنمی گردد، در حالی که این پندار قضاوتی است نابجا که هرگز واقعیّت ندارد.

 

موسسه شب چراغ به توفیق الهی طبق روال سالهای گذشته با کمک و همراهی خیرین بزرگوار خود که هیچگاه الطاف خود را از این موسسه قطع نکرده اند رمضان 96 نیز موفق به پخش سبد کالا ، چند وعده افطاری شامل چلو کباب ، عدس پلو ، پیتزا و همبرگر و نوشابه و…. به مددجویان این مرکز و خانواده های ایشان گردیده است .

 

موسسه خیریه یاوران شب چراغ ضمن تشکر و قدردانی از زحمات خیرین عزیز از خداوند متعال ارزوی توفیقات روز افزون این بزرگواران را دارد.