برگزاری مراسم روز جهانی نابینایان در 23 مهر ماه

عصای سفید چونان پرچمی است که به نشان استقلال در دست نابینایان به حرکت در می آید و آینه ای است که قدرت و نعمت خدایی را به تماشای تأمل و تفکر دیگران می گذارد .

 

دوشنبه 23 مهر ماه 1397 روز جهانی عصای سفید ، جهت گرامی داشت این روز مراسمی به همت موسسه خیریه یاوران شب چراغ شیراز با همکاری سازمان بهزیستی برگزار گردید .

این برنامه با اجرای مراسم حاملین قرآن و تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط مددجو امیرحسین زارعی  آغاز گردید .

قاری قرآن امیر حسین زارعی

پس از آن سرود پر افتخار جمهوری اسلامی ایران از سالن پخش گردید و پس از آن کلیپ فعالیت های موسسه یاوران شب چراغ در طی یک سال گذشته پخش گردید .

تصویر جمعیت در سالن

پس از پخش کلیپ ، سرکار خانم جعفری ضمن عرض خیر مقدم به حضار و گرامی داشت این روز ، برای کلیه عزیزان و روشن دلان عزیز آرزوی سلامتی و موفقیت کردند .

تصویر خانم جعفری

در ادامه ی برنامه جناب آقای گودرزی ، معاونت محترم امور توانبخشی استان فارس به ایراد سخنرانی پرداختند و ضمن گرامی داشت این روز از خدماتی که سازمان بهزیستی به مددجویان ارائه می دهند توضیحاتی را به حضار ارائه دادند .

تصویر آقای گودرزی

پس از سخنرانی جناب آقای گودرزی ، سرود « بوی سیب » مددجویان مرکز شب چراغ به اجرا در آمد که مورد توجه و استقبال حضار قرار گرفت .( اسامی مددجویان سرود : احمدرضا مرودشتی پور، شهاب اسدی ، محمد سلمان ، علی رضا کارآمد ، ابوالفضل ذالکیان ، امیرحسین قادری ، عرفان رنجبران ، فاطمه زارع ، محدثه محمدی، فاطمه همایون ، نرگس فارسی وان ، سارا صیادی ، ویدا جبارزاده ، نازنین فاطمه غجه بیگلو )

تصویر گروه بوی سیب

در ادامه ی برنامه جناب آقای دکتر موسوی مدیر کل محترم سازمان بهزیستی استان فارس در خصوص مشکلات اشتغال و عدم مناسب سازی برای معلولین و … به ایراد سخنرانی پرداختند و در پایان با بیان این جمله سخنرانی خود را به پایان رساندند ” اگر توانایی حل مشکلی را نداریم حداقل سعی بر این داریم تا سنگی را جلوی پای عزیزان قرار ندهیم ”  و برای کلیه عزیزان آرزوی سعادت و موفقیت کردند .

تصویر دکتر موسوی

در ادامه ی برنامه کلیپ فعالیت های 6 ماهه طرح توانمند سازی نابینایان و آموزش ها و خدماتی که در این طرح توسط مرکز شب چراغ ، به افراد روشن دل ارائه شده است ، پخش گردید که مورد توجه همگان قرار گرفت .

پس از آن نوحه ی مددجو عرفان رنجبران در خصوص حضرت رقیه (س) خوانده شد .

تصویر محمد عرفان رنجبران

پس از آن توسط سرکار خانم جعفری دسته گلی به رسم یادبود به سرکار خانم دکتر دودمان ، عضو شورای اسلامی شهر شیراز به پاس حضور پر مهرشان در این مراسم ، تقدیم ایشان گردید .

تصویر سرکار خانم دکتر دودمان

در ادامه ی برنامه به معرفی نابینایان موفق به تفکیک خانم معصومه رضایی ( کارمند اداره آموزش و پرورش استثنایی ) و آقای کاظم حسینی ( کارمند شهرداری ) پرداختند و مادر نمونه سرکار خانم فیروزه نازک کار مادر مددجو فرحناز چکامه به حضار معرفی شدند که با هر کدام از این عزیزان مصاحبه ای صورت گرفت و در پایان توسط مدیران ارشد سازمان بهزیستی و جناب آقای بهشتی پور رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی از این عزیزان تقدیر و تشکر با اهدا لوح و هدیه صورت گرفت .

تصویر معصومه رضاییتصویر کاظم حسینیتصویر فیروزه نازک کار

پس از آن جناب آقای بوستانی به خواندن یک دکلمه در خصوص امام زمان ( عج ) پرداختند و پس از آن از همسر ایشان سرکار خانم عسکری ( مربی کامپیوتر مرکز شب چراغ ) دعوت به عمل آمد تا به روی سن بیایند و به عنوان زوج نابینا به حضار معرفی شدند و از ایشان و همسرشان همراه با اهدا لوح و هدیه تقدیر و تشکر به عمل آمد .

تصویر آقای بوستانی

پس از آن از خدمات صادقانه جناب آقای دکتر علوی زاده و سرکار خانم جعفری مدیریت مجموعه شب چراغ و کلیه پرسنل با اهدا لوح تقدیر توسط مدیران قدردانی و تشکر به عمل آمد .

تصویر تقدیر از پرسنل

تصویر 2 تقدیر از پرسنل

شایان ذکر است در این مراسم نمایشگاهی از ابزار توانمندی مددجویان و ابزار نابینایان در درب ورودی سالن برقرار بود که کلیه حاضرین با این ابزار آشنایی کامل پیدا کردند .

تصویر ابزار توانمندی روشن دلان

گر نباشد چشم ظاهر عیب نیست

در نبود چشم دل باید گریست

 

 

 

بیست و سوم مهر ماه روز جهانی عصای سفید گرامی باد.